کرکره برقی

کرکره برقی

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

کرکره برقی


کرکره برقی

کرکره برقی

بر اساس بررسی های انجام شده در اکثر کشورهای پیشرفته انواع کرکره برقی (یا کرکره اتوماتیک) جزء محبوب ترین تجهیزات برای پوشاندن پنجره ها محسوب می شوند. بطور مثال در آمریکا در یک جامعه آماری گسترده چیزی در حدود ۷۶ درصد افراد گزینه کرکره برقی را برای نصب بر پنجره، منافذ و سایه بان های منازل یا محل های کار خود انتخاب کرده اند. این موضوع البته به هیچ وجه تعجب برانگیز نیست. کرکره های برقی در پوشش دید و نور ساختمان ها بسیار کارآمد هستند، کار کردن با آنها بسیار آسان است و موجب صرفه جویی در زمان و انرژی می شود. در عین حال کرکره های برقی نقش مهمی را نیز در زیبایی محیط هایی که در آن به کار گرفته می شوند ایفا می کنند

همه این مزایا می تواند ایده خرید یک کرکره برقی مناسب برای منزل یا محیط کار را به تصمیمی بسیار عاقلانه و سودمند بدل سازد. البته عملی ساختن این تصمیم نیازمند داشتن اطلاعات صحیحی از انواع مختلف این نوع تجهیزات پوششی ساختمان نیز هست. به همین سبب ما در ادامه این متن برای شما نکاتی از آنچه مربوط به انواع کرکره برقی و دسته بندی آنها می گردد را گردآوری کرده ایم.

کرکره برقی

۱ – انواع کرکره های برقی بر اساس نوع پرداخت (treatment style):

ابتدا لازم است که تمایز کلی دو نوع متفاوت از انواع کرکره برقی را از یکدیگر روشن سازیم. با وجود اینکه این دو نوع کرکره برقی نحوه عملکرد مشابهی دارند اما در مسیر کلی طراحی و پرداخت آنها یک تفاوت اساسی وجود دارد. ما اغلب با نادیده گرفتن این تفاوت هر دو نوع کرکره برقی را تحت عنوان کلی کرکره برقی شبیه یکدیگر می خوانیم. لازم است که در ابتدا این اشتباه متداول رفع گردد و دو نوع کرکره برقی از یکدیگر متمایز گردند.

الف) کرکره برقی چند لته ای ( بلایند – blinds)

این نوع کرکره برقی از تیغه های جدا از هم و چند گانه ساخته شده است. بوسیله کنترل تاشوی کلی کرکره می توان تمامی تیغه ها را از بالا به پایین باز یا بسته کرد و دید داخل به خارج ساختمان را تنظیم و یا بطور کلی مسدود ساخت. در کنار این قابلیت، کنترل حرکت محوری تیغه ها نیز حاضر است. قابلیت اخیر به کاربر امکان می دهد تا زاویه تیغه ها را بوسیله گردش هر تیغه بر محور مرکزی خود تغییر دهد و بدین ترتیب میزان نور دقیق مورد نیازش را تأمین گرداند. زاویه صفر تیغه حداکثر میزان نور عبوری را ممکن می کند و زاویه قائمه تیغه ها موجب تاریکی کامل فضا می گردد.

همچنین بایستی توجه داشت که به علت این دو قابلیت همزمان کرکره برقی بلایند (چند لته ای) بر ریموت آنها دو دکمه جداگانه تعبیه گردیده است.

کرکره برقی

ب) کرکره برقی تک لته ای (شید – shade)

نوع دوم کرکره برقی که به کرکره برقی شید نیز معروف است به جای تیغه های چندگانه از یک قطعه واحد ساخته شده است. به همین علت این نوع کرکره برقی را فقط می توان از بالا به پایین و برای باز و بسته شدن دید عمومی داخل به خارج ساختمان تنظیم گردانید؛ به همین علت کاربر امکان کنترل میزان حجم نور ورودی را نخواهد داشت. اکثراً از این نوع کرکره در بخش هایی از ساختمان که تغییر شدت نور اهمیت به سزایی ندارد استفاده می گردد. به کرکره برقی شید به علت تکه لته ای بودن و همچنین حرکت صرفاً عمودی آن، «کرکره برقی بالارو» نیز گفته می شود. )کرکره سکشنال(

لازم به ذکر است که بر ریموت کرکره برقی شید به علت تک قابلیتی بودن فقط دکمه باز و بسته شدن تعبیه گردیده است.

کرکره برقی

۲ – انواع کرکره برقی بر اساس تعداد موتور:

در سال های اخیر و به لطف رشد چشمگیر تکنولوژی انواع جدیدی از کرکره های برقی با قابلیت پشتیبانی طول های بسیار بلندتر پرده روانه بازار جهانی گشته است. زمانی که شما طول بسیار بلندی از پرده را در اختیار داشته باشید افزایش تعداد موتور می تواند به بهبود کارآیی سیستم بالا برنده و پایین¬ آورنده کرکره اتوماتیک یاری رساند.

این موضوع البته به علت حرکت پارچه پرده بر محور موتورهای بیشتر است. بدین ترتیب وزن پرده صرفاً بر یک موتور نمی افتد و با حرکت متناوب از میان موتورهای بیشتر وزن آن بر موتور های مخلف توزیع می گردد. بدین ترتیب پرده با سرعت و راحتی هرچه بیشتری جا به جا می شود.

الف) کرکره برقی تک موتور:

این نوع از کرکره های برقی همانطور که از نام آنها پیداست یک موتور واحد دارند و به همین دلیل اغلب در مصارف کوتاه پرده بر کرکره مورد استفاده قرار می گیرند. این موارد شامل کاربری روزمره کرکره های برقی در محیط های مسکونی، پنجره ادارات، ویترین مغازه ها و سایر موارد مشابه که در آنها متراژ پرده چندان بلند نیست می باشد. پرده کرکره برقی در این کاربری ها می تواند بوسیله یک موتور واحد نیز به آسانی و با سرعت جا به جا گردد.

ب) کرکره برقی دو (یا چند) موتور:

از کرکره های برقی دو موتوره معمولاً در فروشگاه های بزرگ، مال ها، مراکز خرید چند منظوره و همچنین در شرکت ها و تولیدی های بسیار بزرگ استفاده می گردد. در این محیط ها معمولاً فاصله زیادی بین رأس تا کف کرکره برقی وجود دارد (مثلاً از فاصله کف سالن تا سقف یک فروشگاه زنجیره ای را در نظر داشته باشید)؛ به همین علت طول زیاد پرده به کار رفته برای پوشش فضا با کشیده شدنش به سمت زمین سنگینی زیادی را موجب می گردد. اما با افزایش مسیر حرکت پرده بین دو موتور، میزان فشار وارده بر هر موتور به نحو چشمگیری کاهش می یابد؛ بدین شکل می توان توسط کرکره برقی دو موتوره طول های زیاد پرده را نیز با حداکثر سرعت و راحتی جا به جا ساخت.

کرکره برقی

لازم به ذکر است که نمونه هایی از کرکره برقی در موارد خاص و به صورت محدود با تعداد بیشتر موتور نیز طراحی می گردند. به طور مثال در یک کمپین انتخاباتی گسترده که بایستی بنرهای بسیار عظیمی بر پا شوند از این کرکره های چند موتوره استفاده می شود.

کرکره برقی

۳ – انواع کرکره برقی بر اساس نوع موتور:

در ساخت موتور کرکره های برقی برند های مختلفی با یکدیگر رقابت می کنند. اما به طور کلی می توان دو نمونه از انواع موتور کرکره برقی را بر اساس نوع کاربری و توان مفید آنها بر شمرد.

الف) کرکره برقی با موتور سبک:

این نوع از موتور در مواردی که پرده کرکره برقی سبک باشد در سیستم بالابرنده کرکره تعبیه می شوند. اکثراً از این نمونه موتور برای کرکره های برقی شید (تک لته ای) تا ارتفاع ۲,۵ استفاده می شود. به طور نمونه قریب به اتفاق کرکره های برقی پرده های ویدیو کنفرانس از این گونه موتور بهره برده اند. همچنین به دلیل مصرف پایین انرژی موتورهای سبک، آنها در بسیاری موارد در نمونه های بدون سیم تهیه می شوند.

کرکره برقی

ب) کرکره برقی با موتور متوسط:

کرکره های برقی با موتور متوسط برای پرده های سنگین تر مورد استفاده قرار می گیرند – این موضوع البته برای طول پارچه های بلند نیز صادق است. در شرکت های تولیدی وسیع برای جداسازی واحدهای تولید اغلب از کرکره های برقی مجهز به موتور متوسط استفاده می شود. موتورهای متوسط مناسب ترین گزینه برای کرکره های برقی شید و همچنین کرکره های برقی بلایند در ابعاد بزرگ می باشد. به دلیل مصرف انرژی بیشتر موتورهای متوسط آنها در اکثر موارد به صورت سیم دار تهیه می شوند. )سایت اراکس(

کرکره برقی

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای ghasedakiha1.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:ghasedakiha1.ir | نقشه سایت